Нов провал и четвърта поредна загуба за Ливърпул преди гостуването на Лудогорец (видео)

Ливърпул записа четвърта поредна загуба във всички турнири, след като отстъпи с 1:3 на Кристъл Палас в гостуването си на "Селхърст Парк". Мърсисайдци, които бяха без контузените Даниел Стъридж и Марио Балотели, поведоха в самото начало с гол на Рики Ламбърт, но домакините стигнаха до пълен обрат след попадения на Дуайт Гейл (17'), Джо Ледли (78') и Миле Йединак (81').

Едва минута и половина след първия съдийски сигнал гостите излязоха напред в резултата. Адам Лалана изведе много добре Рики Ламбърт, който овладя по перфектен начин, елиминира Мартин Кели и пусна топката покрай Сперони - 0:1. Скоро след това - в 15-ата минута, равенството бе възстановено. Яник Боласие проби на скорост и стреля силно, топката рикошира в гредата, след което Гейл стигна до нея и я прати във вратата на Миньоле. До края на първата част Ламбърт пропусна още една възможност за мърсисайдци, след като стреля неточно с глава, а в добавеното време Боласие отново остави бранителите на Ливърпул зад себе си, но ударът му мина над напречната греда.

В 72-ата минута Манкийо пропусна чудесна възможност да изведе Ливърпул отново напред. Шест минути по-късно Кристъл Палас направи пълен обрат. Боласие премина елегантно Манкийо, след което центрира по земя в наказателното поле, където бе зейнала огромна дупка в отбраната на гостите, Ледли засече необезпокояван от няколко метра за 2:1. В 81-ата минута Миле Йединак реши всичко след перфектно изпълнен пряк свободен удар.

Ливърпул записа трета поредна загуба в Премиър лийг и общо четвърта във всички турнири. Последната шампионатна победа на мърсисайдци датира от 19 октомври. "Червените" са на 12-о място с актив от 14 точки и отрицателна голова разлика. Кристъл Палас се изкачи до 15-а позиция с 12 пункта. Това бе трета победа за лондончани в Премиър лийг от началото на сезона.