Туре Яя влачи Ман Сити към обрат и победа (видео)

Шампионът на Англия Манчестър Сити стигна до ценен обрат при домакинството си на Суонзи, с което завоюва успех с 2:1 на "Етихад Стейдиъм" и добави нови три точки в преследването на лидера Челси. Гостите от Уелс откриха резултата още в 9-ата минута на срещата чрез Вилфред Бони, но поведени от своя капитан Туре Яя техните домакини успяха да обърнат мача в своя полза и да вземат победата.

Халфът на "гражданите" първо изведе Стеван Йоветич в наказателното поле, за да изравни той резултата в 19-ата минута. След това той сам донесе победата на своя отбор с гол минути след изтичането на час игра. Попадението на Туре Яя бе особено впечатляващо, след като той с невероятната си физическа мощ измъкна топката от четирима защитници на Суонзи, за да достигне подаване на Хесус Навас и да преодолее Лукаш Фабиански за крайното 2:1 в полза на Сити.

Като цяло домакините заслужиха успеха си, като в рамките на 90 минути отправиха над 22 удара в посока на вратата на Фабиански, от които 10 бяха точни. Опонентите им обаче определено могат да съжаляват, че не са измъкнали нещо от срещата, след като поведоха в резултата, а и преди почивката отборът им бе по-добрият на терена. Много силни изяви през първата част имаше Ки Сун Юен, който доминираше в централната линия, обезличавайки Туре Яя и Фернандиньо. През тората част обаче Туре Яя изригна, за да донесе победата на своя отбор.

С трите точки Манчестър Сити не позволи на Челси да увеличи на 10 аванса си пред тях в класирането. "Гражданите" събраха 24 точки, с което увеличиха собствената си преднина пред другите конкуренти в битката за титлата - Арсенал и Манчестър Юнайтед.