Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Рубин пропусна две дузпи, но срази Урал, Георгиев с цял мач за казанци (видео)

Българският халф Благой Георгиев игра 90 минути за своя Рубин (Казан), който победи с 3:1 като гост Урал в мач от руското първенство. Гостите от Казан грабнаха трите точки, въпреки че пропуснаха две дузпи. Гьокдениз Карадениз изведе Рубин напред в резултата в 13-ата минута, когато вратарят на Урал Николай Заболотний спаси бита от Карадениз дузпа, но топката се върна при халфа на Рубин и той бе точен за 0:1 при добавката.

В 60-ата минута Рубин получи право да изпълни втора дузпа в срещата. Заболотний обаче отново спаси удара от бялата точка, който този път отправи Игор Портнягин. Само две минути по-късно обаче тъкмо Портнягин се разписа за 0:2, наказвайки елементарна грешка на стража на Урал, който позволи на противниковия нападател да го прехвърли с глава.

Резултатът стана 0:3 в 64-ата минута, когато Магомед Оздоев бе изпуснат от бранителите на Урал, твърде лесно преодоля и Заболотний, и на празна врата направи резултата 0:3. Голът на утехата за домакините бе отбелязан от Спартак Гогниев в 77-ата минута. Гогниев изпрати топката в мрежата зад Сергей Рижиков с глава след центриране от фаул.

В класирането Рубин е шести с 23 точки, докато Урал заема 13-а позиция с 10 точки. По-късно днес лидерът Зенит приема Кубан, където играе капитанът на българския национален отбор Ивелин Попов.