Русия на Капело катастрофира във Виена, Лихтенщайн ликува в Молдова (видео)

Австрия се откъсна на пет точки пред Русия във временното класиране на Група "G", след като победи с 1:0 "сборная" на "Ернст Хапел Щадион". Единственото попадение реализира Рубин Окотие в 73-ата минута. Поражението бе първо за тимa, воден от Фабио Капело.

Австрийците бяха без голямата си звезда Дейвид Алаба, но това не им попречи да постигнат този много важен успех по пътя към класиране на Евро 2016.

В 72-ата минута Окотие бе на сантиметри от гола, но Акинфеев изби от голлинията, въпреки че останаха сериозни съмнения дали топката не премина с целия си обем. Секунди след това обаче точно Окотие не остави шанс на стража на Русия, след като засече отблизо центриране на Харник. До края селекцията на Капело не успя  да се добере до изравнително попадение.

В другия двубой от групата Лихтенщайн шокира Молдова, постигайки първата си победа в групата. Капитанът  Франц Бургмайер изпълни точно пряк свободен удар в 74-ата минута,  носейки трите точки на гостите. Домакините доминираха, но така и не успяха да реализират положенията си. Удар на Артур Йонита дори бе изчистен от голлинията, а 16 минути преди края дойде и перфектното изпълнение на Бургмайер.

По-късно тази вечер един срещу друг излизат Черна гора и Швеция.