Славия победи Раковски в контрола, в която изпробва халф

Славия спечели с 4:1 като гост срещу втородивизионния Раковски в приятелски мач. С два гола се отличи Радослав Василев, който се разписа в 10-ата и в 45-ата минута. Пет минути преди края на полувремето Душан Савич също реализира попадение във вратата на домакините. В 55-ата минута Вилиян Бижев също беше точен за "белите", а почетното попадение за Раковски беше реализирано малко преди края на редовното време.

През второто полувреме на тази среща Славия изпробва изявите на Джевджет Гела (Косово), който пристигна в София в четвъртък. 25-годишният Гела играе като халф и идва от финландския Лахти, завършил на трето място в местното първенство.