Крузейро запази преднината си на върха в Бразилия, Кака донесе победата на Сао Пауло

Защитаващият титлата си тим на Крузейро запази преднината си от 5 точки на върха в бразилското първенство след 33-ия кръг. Тимът победи с 3:1 над Крисиума и събра актив от 67 точки. Изненадващо гостите, които се намират на последното 20-о място с 30 точки от 33 срещи, откриха на "Минейрао" след само три минути игра с точно попадение на Лука.

Преднината им се запази до 15-ата минута на втората част, когато домакините все пак изравниха чрез боливийския нападател Марсело Морено. Малко след него Рикардо Гулар даде преднина на шампионите, а в последната минута Вилиан оформи крайното 3:1 в полза на Крузейро.

Сао Пауло запази разликата от водача в класирането, след като надигра като гост Витория с 2:1. Головете за гостите бяха дело на бившите играчи на Севиля Луиш Фабиано и на Милан Кака. Фабиано откри в 14-ата минута, но в началото на втората част домакините изравниха чрез централния бранител Каду. В 78-ата минута, шест минути след появяването си в игра, Кака донесе победата на тима с втория си гол за сезона.

В дербито на Порто Алегре Гремио спечели с 4:1 срещу Интернасионал и по този начин измести съперника си от третата позиция в класирането. Алан Руис вкара последните два гола за Гремио, но отпразнува втория от тях твърде близко до резервната скамейка на Интернасионал, което предизвика сбиване само няколко минути преди последния съдийскки сигнал.

Играчите на Гремио посветиха победата на треньора си Луис Фелипе Сколари, който в неделя отпразнува 66-ия си рожден ден. В друг интересен мач Коринтианс победи Сантос с 1:0. Попадението вкара Пауло Гереро в седмата минута на мача, а гостите играха без звездата си Робиньо, който се възстановява от мускулно растежение.