Ривър Плейт продължава без загуба (видео)

Защитаващият титлата си Ривър Плейт завърши 1:1 като гост на Велес Сарсфийлд в среща от 15-ия кръг на аржентинското футболно първенство и продължава без загуба от началото на сезона. Ривър Плейт е начело в класирането с 32 точки след 14 мача, на две точки пред Ланус и на три пред третия Расинг Клуб. Лидерите имат отложен мач срещу Естудиантес. Срещата не се проведе заради лош терен и ще бъде изиграна на 13-и ноември.

Милтон Каралио откри резултата след удар с глава в 18-а минута, а Габриел Меркадо изравни 20 минути по-късно. С два гола на Емануел Джилиоти през второто полувреме Бока Хуниорс победи с 2:0 гостуващия Тигре и се изкачи на пето място в класирането с 26 точки. Джилиоти се разписа първо в 71-а минута. Нападателят пропусна дузпа, но не сгреши при добавката. В 83-а минута той оформи крайния резултат след асистенция на Леонардо Суарес.

Езекиел Черути отбеляза единственото попадение за успеха на Естудиантес с 1:0 над Росарио Сентрал. Расинг Клуб се наложи над Банфийлд с 1:0 с гол на Густаво Боу в седмата минута. Годой Крус спечели като гост с 4:3 срещу Атлетико Рафаела, Олимпо победи с 2:1 над Килмес, а Индепендианте записа минимален успех с 1:0 над Химнасия Ла Плата. В Петък Ланус победи гостуващия Арсенал с 3:2. По-късно днес Нюелс Олд Бойс е домакин на Сан Лоренсо.