Рома помете Торино, Строотман се завърна (видео)

След пораженията с по 0:2 от Наполи и Байерн (Мюнхен), Рома зарадва привържениците си с хубава и убедителна победа. "Вълците" от Вечния град надиграха с 3:0 на своя стадион "Олимпико" Торино в среща от 11-ия кръг на Серия "А". Головете за "джалоросите" реализираха Василис Торосидис (8), Сейду Кейта (27) и Адем Ляич (58), а още една добра новина за столичани бе завръщането след дълго отсъствие на холандския халф Кевин Строотман, който се включи в игра в последните няколко минути, след като последната му поява на терена бе през март. Тогава Строотман получи тежка контузия на коляното в мач срещу Наполи.

Мачът се разви изцяло по вкуса на Рома, след като гръцкият десен бек Василис Торосидис изведе "вълците" напред още в 8-ата минута. Торосидис насочи топката по отличен начин във вратата на ввратаря на "биковете" Жан-Франсоа Жиле след подаване отдясно на капитана Франческо Тоти.

В 12-ата минута опитният страж на Рома Морган Де Санктис изби в корнер топката след опасен удар на Фабио Куалярела, а в 18-ата минута отново Куалярела застраши вратата на Рома, но ударът му не затрудни Де Санктис.

В 21-ата минута Рома бе много близо до 2:0, но босненският халф Миралем Пянич нямаше късмет и уцели напречната греда с прекрасно изпълнение на фаул.

В 27-ата минута играчите на Руди Гарсия поведоха с 2:0. Домакините организираха прекрасна атака, при която ветеранът Сейду Кейта получи възможност да стреля малко пред наказателното поле и с много прецизен шут бившият халф на Барселона изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Жиле.

В 30-ата минута Жервиньо пропиля чудесен шанс за 3:0, след като нахлу в наказателното поле на гостите, но не уцели вратата с удар отблизо, а в 32-ата минута Жиле изби топката след шут отдалеч на Даниеле Де Роси. В последната минута на първата част съвсем малко не достигна на Жервиньо да овладее топката след остро извеждащо подаване и резултатът остана непроменен.

Гостите показаха активност в началото на втората част и в 49-ата минута влезлият в игра за Торино на почивката Хуан Санчес Миньо получи шанс да стреля от доста добра позиция, но ударът му бе много неточен. В 55-ата минута пък Бруно Перес се озова в опасна за вратата на Рома позиция, но отигра лошо ситуацията.

Стигна се до 58-ата минута, когато Ляич получи топката от Пянич, освободи се великолепно с едно движение от пазещия го бранител и с безпощаден шут пред дъгата на наказателното поле "матира" Жиле, който само успя леко да закачи топката.

В минутите до края мачът на практика се доиграваше, въпреки че в 72-ата минута Де Санктис трябваше да се намесва след удар на Бруно Перес. В 82-ата минута пък Жервиньо вкара гол с удар отблизо, но той бе правилно отменен заради засада на котдивоарския нападател.

83-ата минута под бурните аплодисменти на публиката Кевин Строотман се завърна в игра след дълго отсъствие заради тежка контузия на коляното, сменяйки Кейта.

След тази победа Рома събра 25 точки и заема втора позиция в класирането. Лидерът Ювентус е с 28, а Торино е 14-и с 12 точки.