Очаквайте: Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград

Лидерът Спартак Пл запази първото място след успех над Ботев

Плевенският Спартак спечели с 2:0 срещу гостуващия му Ботев (Козлодуй) в мач от 13-ия кръг на Северозападна В група. Лидерът действаше на ходом срещу предпоследния в класирането. Четвърт час след началния съдийски сигнал на Станимир Тодоров, домакините имаха гол аванс. Реализира го от дузпа Кристиян Григоров. Преди това Сашо Пасков от гостите фаулира в наказателното поле Васил Шопов. Въпреки действията на забавен каданс плевенчани изпускаха положение след положение. Най-много пропиля голмайсторът на тима Стефан Христов.

Десетина минути преди края капитанът на Спартак – Любомир Иванов отне топката от съперник, подаде я на Любомир Тодоров, който шутира прецизно от границата на наказателното поле за крайното 2:0.

Само веднъж през целия двубой стана напечено през вратата на домакините. Центрираната от корнер топка създаде суматоха, но защитник я изрита далеч към центъра на терена.