Палермо изпусна Удинезе, Чочев не игра (видео)

Отборите на Палермо и Удинезе не се победиха в мача помежду си от 11-ия кръг на италианската Серия "А". Двубоят на "Ренцо Барбера" в столицата на Сицилия завърши при резултат 1:1, след като Сирил Теро бе точен за Удинезе още в 5-ата минута, но Пауло Дибала се разписа от дузпа за Палермо в 42-ата минута. Българският халф Ивайло Чочев изкара целия мач на пейката на резервите на Палермо.

В 5-ата минута гостите от Удине излязоха напред в резултата. Данило игра с глава след центриране от фаул, вратарят Стефано Сорентино се намеси лошо и Сирил Теро направи добавка за 0:1. В 42-ата минута обаче Пауло Дибала изравни от дузпа, която бе отсъдена за нарушение в наказателното поле на гостите срещу Едгар Барето на Емануел Баду.

В 54-ата минута домакините пропуснаха златен шанс да направят пълен обрат в резултата. Гилерме фаулира Дибала и реферът Даниеле Довери отново посочи бялата точка. Този път зад топката застана Франко Васкес, но стражът Орестис Карнезис спаси. Сицилианците все пак можеха да се преборят за трите точки, но в 83-ата минута Дибала имаше малшанса да уцели греда с глава.

Удинезе е осми в класирането със 17 точки, а Палермо заема 12-а позиция с 12 точки.