Тетевен Волей с 4 от 4 във Висшата лига

Отборите на Инвестбанк Тетевен Волей (Тетевен) и Локомотив 1926 (Пловдив) продължават победния си ход във Висшата лига след мачовете от четвърти кръг.

Черно-белите от Пловдив се наложиха с 3:0 (25:22, 25:22, 25:17) над Черно море БАСК (Варна), като в третия гейм разпределителят на гостите получи лека контузия и трябваше да доиграе мача с превързана ръка.

Тетевен Волей зарадва своите привърженици, след като надигра с категоричното 3:0 (25:15, 25:13, 25:13) Изгрев (Ябланица) и се изкачи на върха с пълен актив от 12 точки (Локо има 9, но и мач по-малко).

Мястот в тройката намери другият пловдивски отбор - Виктория Волей, който се наложи с 3:1 (20:25, 26:24, 25:20, 25:21) над Дунав (Русе). Повратен се оказа вторият гейм, който бе спечелен с характер от домакините и това им даде допълнителен импулс за пълния обрат.

В последния мач от кръга Ботев (Луковит) надигра с 3:1 (25:11, 25:17, 19:25, 25:17) Раковски-1964 (Севлиево), като резултатът можеше да бъде и по-категоричен, ако домакините не се бяха поотпуснали в третия гейм.