Дузпа в края донесе пета поредна победа на Малага

Отборът на Малага се пребори за пълен обрат и записа пета поредна победа на сметката си в домакинството си на Ейбар от 11-ия кръг в Примера дивисион. Домакините на "Ла Росаледа" губеха в резултата след края на първото полувреме, но успяха да обърнат нещата в своя полза, а победното попадение дойде в последната минута на мача от дузпа.

Гостите първи откриха резултата в 42-ата минута, когато Мигел Торес сгреши фатално в опит да изчисти една топка и я подари на Микел Арубарена, който без забавяне насочи кълбото в мрежата за 0:1.

В 53-ата минута обаче домакините успяха да възстановят равенството, като удар на Самуел Гарсия Санчес от далеч затрудни вратаря, който все пак спаси, но при добавката от близо Хуан Лопес - Хуанми бе точен за 1:1. В последната минута на мача пък Раул Навас игра с ръка в наказателното поле и бе изгонен от игра, а Малага получи дузпа в своя полза, която бе реализирана от Нордин Амрабат за крайното 2:1.

Така Малага се изкачи до 6-ата позиция в класирането с 21 точки в актива си. Ейбар пък запазва 10-ото си място с 13 точки на сметката си.