Фараона се "отпуши", но Милан взе само точка от Сампдория (видео)

Отборите на Сампдория и Милан не успяха да излъчат победител в срещата помежду си от 11-ия кръг в Серия "А" тази вечер. Двата тима направиха вулнуващ мач на "Луиджи Ферарис" в Генуа, който завърши 2:2. Резултатът в срещата откри Стефан Ел Шаарауи в 9-ата минута с първия си гол от февруари 2013 година насам, но домакините направиха пълен обрат с попадения на Стефано Окака в 45-ата и Едер в 51-ата минута. Крайното 2:2 пък оформи Жереми Менес в 65-ата минута от дузпа, а "росонерите" завършиха мача с десет човека след червен картон на Даниеле Бонера в 85-ата минута.

Срещата започна динамично и още в 1-ата минута Едер отправи удар по посока вратата на Милан, но той бе неточен. След това обаче гостите взеха нещата в свои ръце и в 9-ата минута стигнаха и до откриване на резултата. Стефан Ел Шараауи сложи край на головата си суша, като напредна от ляво и с прекрасен изстрел в далечния ъгъл не остави шансове на вратаря за 0:1.

В следващите минути "росонерите" продължиха да стоят по-добре и имаха още няколко добри възможности за гол. В 15-ата минута Филип Мексес стреля неточно, след това в 26-ата минута Джакомо Бонавентура отправи много опасен далечен удар, но Серхио Ромеро се намеси блестящо и спаси.

Постепенно обаче и домакините започнаха да се окопитват и в 28-ата минута Маноло Габиадини стреля много хубаво от фаул, но Диего Лопес улови. В 35-ата минута се стигна до нов шанс пред вратата на гостите и Сориано стреля от близо с глава, но прекалено слабо и не затрудни вратаря. В 39-ата минута след центриране от корнер и Лоренцо Де Силвестри отправи удар с глава, но този път той бе над вратата, а в 41-ата минута Габиадини опита точността си от фаул но без успех.

Все пак видимото подобрение в играта на Сампдория в крайна сметка донесе желания резултат. В добавеното време на първото полувреме домакините организираха много хубава атака и Габиадини получи от ляво, след което центрира остро в наказателното поле, където Стефано Окака изпревари прекия си пазач и засече кълбото в мрежата за 1:1.

Още в началото на втората част "моряците" направиха и пълен обрат. В 51-ата минута след центриране от корнер Педро Обианг стреля с глава и топката се отби от гредата, а Едер бе заел добра позиция и от близо довкара за 2:1.

Милан обаче имаше шанса да се върне отново в мача. В 64-ата минута след центриране в наказателното поле Джамел Месба се подхлъзна и отклони топката с ръка, а съдията видя основание да даде дузпа за гостите. Зад топката застана Жереми Менес, който не сгреши за 2:2.

В заключителните минути "росонерите" имаха инициативата и действията се развиваха основно пред вратата на Сампдория, но пък домакините организираха някои доста опасни контраатаки. В 82-ата минута гостите бяха много блзизо да поведат като Бонавентура отправи страхотен шут по земя, който обаче не пожела да попадне във вратата.

Три минути по-късно обаче Милан остана с човек по-малко на терена, като Даниеле Бонера получи втори жълт и червен картон. Това позволи на Самп да се окопити и в 89-ата минута Роберто Сориано пробва рефлексите на Диего Лопес, който обаче с прекрасна намеса не допусна нов гол във вратата си.

В крайна сметка мачът завърши без победител и Сампдория за момента заема 3-ото място в класирането с 20 точки в актива си. Милан пък вече четвърти мач няма победа на сметката си и се намира на 7-ата позиция със 17 точки.