Шейн Лонг поведе Саутхамптън към нов успех (видео)

Саутхамптън постигна четвърта поредна победа в Премиър лийг, надделявайки с 2:0 над Лестър. Гостите удържаха равенството до 75-ата минута, след което допуснаха два гола в рамките на пет минути. И двете попадения бяха реализирани от резервата Шейн Лонг, който се появи в игра малко преди да открие резултата с дебитния си гол за "светците". Корк центрира отдясно, Пеле свали към нападателя, а Лонг стреля с левия крак в далечния ъгъл за 1:0. Пет минути след това Виктор Уаняма изведе добре Лонг, който овладя и провря топката между краката на Шмайхел, оформяйки крайния резултат.

В края Крис Ууд пропусна най-добрата възможност за "лисиците".

Саутхамптън остава на втора позиция, като "светците" са на четири точки зад лидера Челси. Лестър е в опасната зона с актив от 9 т.