Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Челси отново огорчи Ливърпул на "Анфийлд", съдия си навлече гнева на домакините (видео)

Челси стигна до обрат и победа с 2:1 над Ливърпул на "Анфийлд", като по този начин селекцията на Жозе Моуриньо остава непобедена след 11 изиграни кръга в Премиър лийг. Емре Джан даде преднина на домакините в деветата минута, но само пет минути след това Гари Кейхил изравни. Диего Коща (67') направи обрата пълен след почивката, а мърсисайдци можеха да стигнат до точката, но две минути преди края главният рефер Антъни Тейлър подмина игра с ръка на Кейхил в наказателното поле.

Мениджърът на домакините Брендън Роджърс беше направил цели седем промени в своя състав в сравнение със странната формация, с която започна срещу Реал Мадрид през седмицата. Глен Джонсън, Деян Ловрен, Стивън Джерард, Емре Джан, Рахим Стърлинг, Филипе Коутиньо и Марио Балотели стартираха като титуляри.

Диего Коща, който се възстанови от контузия, започна на върха на атаката на Челси. Сезар Аспиликуета и Рамиреш също получиха титулярни места. Ливърпул - Челси

Емре Джан, който изненадващо започна зад Марио Балотели, откри резултата още в 9-ата минута, след като стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в рамото на Гари Кейхил и излъга Куртоа - 1:0.

Радостта на домакините обаче трая кратко, тъй като само пет минути след това резултатът бе изравнен. Диего Коща засече от корнер, продължавайки към Тери, чиито изстрел отблизо без спасен от Миньоле, но Кейхил реагира светкавично и направи добавка. Вратарят улови топката, но тя вече бе преминала голлинията, което бе доказано и от технологията.Ливърпул - Челси

В 19-ата минута Балотели най-сетне прави топката в противниковата врата в двубой от Премиър лийг, но попадението правилно бе отменено заради засада.

В следващите минути Коутиньо отправи опасен удар по земя, но Куртоа спаси. Диего Коща пък пропусна добра възможност за гостите. В 36-ата минута Азар се озова в голова ситуация и стреля към вратата, но Глен Джонсън се оказа последното препятствие, блокирайки шута на белгиеца.

В 53-ата минута Стърлинг отправи остър удар по земя, но Куртоа спаси.

Като цяло обаче Челси бе много по-агресивният отбор след почивката и закономерно гостите стигнаха до пълен обрат в 67-ата минута. Сезар Аспиликуета проби много добре по левия фланг, премина покрай Коутиньо и центрира в наказателно поле. Там Миньоле леко отклони топката, Морено я направи още по-удобна за Диего Коща, който със силен удар я прати във вратата, вкарвайки десетия си гол през сезона.

Ливърпул - Челси 1/4 час преди края Ливърпул бе много близо до изравнително попадение. Хендерсън засече от въздуха центриране на Алън, топката рикошира в Матич, но този път не влезе във вратата на Куртоа, както при първия гол.

Ливърпул наложи натиск. В 88-ата минута удар на Джерард срещна ръката на Гари Кейхил, но главният рефер Антъни Тейлър не уважи претенциите за дузпа на домакините, които имаха основание.

Челси е на върха с 29 точки, докато Ливърпул е на осма позиция с 15 по-малко.

Ливърпул - Челси 1:2