Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Черно море взе своето в Дупница и завърза интригата

Отборът на Черно море победи с 3:1 Марек в Дупница в среща от 15-ия кръг на "А" група. Стенио дос Сантос (11'), Иван Коконов (45') и Мирослав Манолов (59') отбелязаха за гостите. Кристиян Петков върна едно попадение в 48-ата минута.

Успехът на варненския отбор завърза битката за място в първата шестица. Футболистите на Никола Спасов имат 21 точки и в момента са на седмо място.

"Моряците" наложиха контрол от самото начало на мача и още в 6-ата минута Иван Коконов стреля към вратата на домакините, но прати топката в аут. Пет минути по-късно обаче Стенио остана непокрит в наказателното поле и успя да се разпише.

Това не се видя достатъчно на варненци, които продължиха да атакуват. Матиас Курьор обаче не бе точен.

Футболистите на Марек стигнаха до чисто голово положение чак в 40-ата минута, когато Еньо Кръстовчев стреля отблизо, но Илко Пиргов парира.

В самия край на първата част нова грешка в отбраната на дупничани остави Коконов сам в близост до вратата и крилото не сбърка за 0:2.

Три минути след подновяването на играта Марек успя да се върне в мача след попадение на влезлия като резерва Петков.

Ентусиазмът в играта на домакините трая твърде кратко и "моряците" възстановиха двата си гола преднина в 59-ата минута. Манолов получи твърде много пространство пред наказателното поле и с премерен удар не остави шанс на Михайлов.

В 71-ата минута играчите на Черно море стигнаха до още едно попадение, но то не бе признато заради засада на Коконов.