Сериозна излагация! Груби грешки и страх доведоха до разгром на Лудогорец в Швейцария (видео)

Отборът на Базел нанесе най-тежката загуба на Лудогорец в Европа. Домакините  разбиха с 4:0 българския шампион в мач от груповата фаза на Шампионска лига. Попаденията за швейцарците бяха дело на Емболо (34), Гонзалес (41), Гаша (59) и Сухи (65).

Резултатът можеше да бъде още по-изразителен, но за радост на българските любители на футбола Базел направи доста пропуски.

По този начин шансът на "орлите" за второто място в групата, каквато е целта пред отбора, значително намаля.

Лудогорец изигра доста слаб мач. В защита "зелените" бяха катастрофални и правеха детински грешки. Освен това "орлите" губеха всички единоборства. Домакините играха без чист нападател.

17-годишният Емболо, който направи за смях българите, изкачаше от задна позиция и отбранителният вал на "зелените" не успя да се ориентира цял мач.

В офанзивен план нещата също не стояха по различен начин. Възпитаниците на Георги Дерменджиев играха страхливо и разпиляно, и трудно стигаха до опасни положения.

Лудогорец създаде положение в 26-ата минута. Марселиньо изведе по дясното крило Жуниор Кайсара, който центрира без да обработва топката. Тя попадна в Даниел Абало, който стреля над напречната греда.

Две минути по-късно Елнени отправи опасен изстрел по земя, но Владислав Стоянов показа майсторство и спаси.

Първото попадение реализира 17-годишният Емболо в 34-ата минута. Футболистът на домакините бе изпуснат от Георги Терзиев и с техничен удар преодоля Стоянов.

В 41-ата минута Гонзалес бе изведен сам срещу вратаря и покачи на 2:0. При тази ситуация Терзиев бе изостанал и покри засадата.

В самия край на първото полувреме Михаил Александров пропусна идеална възможност да върне "орлите" в мача. Даниел Абало изведе своя съотборник в коридор очи в очи със стража Вацлик, който за жалост на привържениците на българския тим не успя да го преодолее, стреляйки право в него.

През втората част Лудогорец излезе по-напред и се опита да промени развоя на мача. Силите на футболистите на Дерменджиев обаче се оказаха твърде малко. В крайна сметка "орлите" инкасираха още два гола.

В 59-ата минута Гаша направи резултата класически, разписвайки се отблизо след перфектно центриране на Емболо.

В 65-ата минута Сухи се оказа най-съобразителен в наказателното поле и след центриране от корнер вкара за 4:0.

В 88-ата минута Емболо не успя да отбележи след като бе изведен сам срещу стража Стоянов и резултатът остана непроменен.

БАЗЕЛ - ЛУДОГОРЕЦ 4:0