Бордо не сгреши срещу Тулуза

Отборът на Бордо победи с 2:1 Тулуза в мач от 12-ия кръг на Лига 1. И трите гола в мача паднаха след почивката. Жирондинците поведоха с 2:0 след попадения на Марк Планюс и резервата Диего Ролан, а Александър Пешич намали за "виолетовите".

Резултатът бе открит в 53-ата минута, когато бранителят Планюс вкара след пас на младия Томас Туре. Скоро резултатът бе удвоен, когато центриране на Ярослав Плашил намери Ролан, който с глава се разписа. В 68-ата минута Пешич получи топката от Мартин Брайтуайт и намали, но за повече гостите нямаха сили.

С успеха си днес Бордо вече заема четвърто място с актив от 21 точки. Лидерът Марсилия е с четири повече, но и мач по-малко. Тулуза пък е с 14 на 14-а позиция.