"Аноета" видя нов провал на Реал Сосиедад

Отборът на Реал Сосиедад затъва все повече. Днес баските загубиха у дома с 0:1 от Малага и са само на точка над зоната на изпадащите. Хуан Лопес - Хуанми донесе победата на гостите, които бяха по-добрият тим на "Аноета" и заслужено ликуваха в края.

Малага вече е в серия от 4 поредни победи в Примера и заема 7-о място в калсирането. Успехът на отбора на Хави Грасия беше изкован през второто полувреме, когато футболистите на Реал Сосиедад тръгнаха да атакуват масирано и оставиха много свободни пространства в половината си.

Преди почивката домакините можеха да поведат, но в 33-ата минута изстрел на Пабло Ервиас срещна гредата. Малага доминираше след почивката и в 72-ата минута Нордин Амрабат центрира перфектно към непокрития Хуанми, който отблизо опъна мрежата.

В края на мача Серхи Дардер имаше шанс да вкара втори гол за Малага, но и той прати топката в гредата.