Юве бие за ЧРД и дърпа на върха (видео)

Италианският шампион Ювентус постигна победа с 2:0 при гостуването си на Емполи, с която дръпна отново с три точки на върха в класирането на Серия "А". Успехът дойде навръх рождения ден на клуба, който днес става на 117 години.

Андреа Пирло откри резултата в 61-ата минута с "фирмено" свое изпълнение на пряк свободен удар, с който не остави шансове на Давиде Баси да спаси вратата си. Само минути по-късно Джанлуиджи Буфон предотврати сигурен гол във вратата на торинци, спасявайки удар на Мануел Пучарели с глава след изпълнение на корнер.

В 75-ата минута Алваро Мората реши мача с красиво попадение, оформяйки крайното 0:2. Испанецът получи топката от Карлос Тевес, нагласи я на левия си крак и с диагонален удар матира за втори път Баси. В добавеното време на срещата Лоренцо Тонели бе изгонен за фаул пред наказателното поле на гостите.