Арсенал се настани в четворката с "класика" над "клетника" Бърнли (видео)

Отборът на Арсенал се изкачи до четвъртото място в класирането на английската Висша лига след успех с класическото 3:0 над Бърнли, който все още не може да запише победа от началото на сезона и за десет кръга в английския елит е отбелязал само пет попадения. Двата от трите гола за отбора на Арсен Венгер паднаха само в рамките на две минути. Първо Алексис Санчес откри за "артилеристите" в 70-ата минута, а две по-късно Калъм Чембърс с добавка удвои аванса на лондонския клуб. Крайното 3:0 оформи отново Алексис с красиво свое изпълнение в последната минута на срещата.

През първата част домакините натискаха здраво своя опонент, но се изправяха срещу отлично подредената отбрана на Бърнли. Така възпитаниците на Арсен Венгер градяха атаки, но без да успеят да пратят топката в мрежата зад Том Хийтън.

Алексис Санчес даде аванс на домакините в 70-ата минута с глава. Калъм Чембърс центрира към далечната греда и там чилийският нападател изпревари своя пазач Киърън Трипиър, за да прати топката под плонжа на Том Хийтън и да открие резултата.

Това попадение пречупи отбраната на гостите и само минута по-късно удар на Дани Уелбек не бе избит добре от защитниците пред Хийтън и там най-бързо до топката стигна Калъм Чембърс, който отблизо удвои аванса на лондончани.

До края на мача лондончани се успокоиха и заиграха с още по-голямо самочувствие, което доведе и до трети гол в тяхна полза. Негов автор отново бе Алексис Санчес, който този път получи топката от Киърън Гибс и получил малко повече пространство в наказателното поле на съперника, се обърна и простреля Хийтън за крайното 3:0 за домакините.

Трите точки означават, че Арсенал се изкачва до четвъртата позиция със 17, колкото имат шампионите от Манчестър Сити и Уест Хам. Бърнли пък е твърдо на последното 20-о място с пет точки и пет отбелязани попадения.