КПР затрудни Челси, но преклони глава на "Стамфорд Бридж" (видео)

Челси победи с 2:1 Куинс Парк Рейнджърс в лондонското дерби от десетия кръг на Премиър лийг. Оскар даде преднина на домакините в 32-ата минута, а Чарли Остин изравни с пета в 62-ата. 1/4 час преди края Еден Азар донесе трите точки на селекцията на Жозе Моуриньо, след като изпълни точно дузпа.

Диего Коща, който пропусна последните четири мача на своя отбор, се завърна в титулярния състав на Челси за сметка на Дидие Дрогба. Джуниър Хойлет пък стартира за КПР вместо Боби Замора.

Домакините пропуснаха две добри възможности в първите минути. Първо, Оскар стреля встрани след много добра атака с участието на Диего Коща, а след това Иванович засече отблизо центриране на Вилиан по земя, но също не успя да стреля точно. Чарли Остин пък пропусна да шокира "Стамфорд Бридж", като негов удар с глава мина на сантиметри над напречната греда.

В 32-ата минута логичното се случи и Оскар даде аванс на Челси. Фабрегас проби в наказателното поле, премина през двама бранители и пусна към бразилеца, който с класен удар прати топката в далечния ъгъл.

В 53-ата минута Азар пропусна да засече пред голлинията простително центриране на Вилиан.  Девет минути по-късно КПР изравни. Куртоа боксира удар на Варгас, топката стигна до Лирой Фер, който стреля от границата на наказателното поле, а Чарли Остин успя да отклони с пета - 1:1.

Сандро бе близо до това да направи обрата пълен, но негов удар профуча много близо до гредата. Роб Грийн пък спаси много добре изпълнен от Оскар пряк свободен удар, а след това Азар стреля над вратата.

В 75-ата минута Едуардо Варгас избута Азар в гръб, белгиецът използва ситуацията и падна в наказателното поле, което даде достатъчно основания на Майк Джоунс да посочи бялата точка, въпреки протестите на гостите. Азар изпълни точно, възстановявайки аванса на Челси.

До края стражът на КПР се намеси още на два пъти решаващо, като първо Грийн спаси изстрел на Шюрле, а след това и удар с глава на Тери.

Челси продължава да бъде на върха с четири точки аванс пред Саутхамптън. КПР е на предпоследно място с актив от седем точки.