Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Блейк Грифин с 39 точки за Клипърс в дербито на ЛА (СНИМКИ)

Блейк Грифин реализира 39 точки за победата на Лос Анджелис Клипърс като гост със 118:111 срещу Лос Анджелис Лейкърс в мач от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Грифин вкара 11 от общо 12 опита от линията за наказателен удар.

ДеАндре Джордън пък добави още 11 точки и 13 борби в актива на победителите. Клипърс, настоящ шампион в Тихоокеанската дивизия, има 8 победи в последните си 9 двубоя срещу Лейкърс, включително и разгромни успехи с по 36 и 48 точки разлика. Крис Пол се отличи с 12 точки, 10 асистенции и 2 откраднати топки за гостите. Джордън Хил вкара 13 от своите общо 21 точки за Лейкърс в третата четвърт. Неговият съотборник Кобе Брайънт също се отличи с 21 точки.