Яго Аспас се развихри с хеттрик за Севиля

Намиращият се в блестяща форма тим на Севиля записа убедителна победа в турнира за Купата на краля. В първа среща от 1/16-финалите севилци разгромиха като гост втородивизионния Сабадел с 6:1, а над всички беше преотстъпеният от Ливърпул нападател Яго Аспас, който реализира хеттрик.

Тимоти Колоджешак откри резултата отблизо след корнер в 29-ата минута, а в края на полувремето Аспас опъна мрежата от воле, след като първият му удар беше блокиран. След час игра Аспас довкара отбита от вратаря на Сабадел топка за 0:3. Малко по-късно Кевин Гамейро вкара от дузпа, а в 71-ата минута Хосе Антонио Рейес също се записа сред голмайсторите.

Ернест Форгас върна едно попадение в 75-ата минута, но в самия край на мача Яго Аспас оформи хеттрика си от бялата точка за финалното 6:1 в полза на Севиля.

САБАДЕЛ - СЕВИЛЯ 1:6
0:1 Колоджешак (29)
0:2 Аспас (43)
0:3 Аспас (60)
0:4 Гамейро (67) д.
0:5 Рейес (71)
1:5 Форгас (75)
1:6 Аспас (90) д.