Реал започна защитата на Купата на краля с лесна победа в Каталуня (видео)

Реал Мадрид разгроми с 4:1 третодивизионния Корнея в първи 1/16-финал от турнира за Купата на краля. Първите два гола за тима на Карло Анчелоти вкара Рафаел Варан с глава след центрирания от ъглов удар на Хамес Родригес и Иско. Между попаденията на французина Муньос се разписа за домакините от Каталуня, но след почивката Хавиер Ернандес и Марсело оформиха изразителния успех на столичани.

"Белите" започнаха защитата на трофея без част от големите си звезди, начело с Кристиано Роналдо. Икер Касийяс, Серхио Рамос, Пепе, Лука Модрич и Тони Кроос също получиха почивка от Анчелоти. Гарет Бейл пък все още е контузен.

На вратата на Реал бе привлеченият през лятото Кейлор Навас, а в атаката си партнираха Карим Бензема и Хавиер Ернандес. В средата на терена пък шанс получиха Сами Кедира и Асиер Ияраменди.

Логично, Реал се настани в противниковата половина още след първия съдийски сигнал и в 10-ата минута откри резултата. Хамес центрира от корнер, а Варан скочи най-високо в наказателното поле и с глава опъна мрежата. Мадридчани направиха още няколко интересни атаки, но в 20-ата минута защитата им се пропука през центъра и позволи топката да стигне до Оскар Муньос, който простреля Навас за радост на феновете на домакините.

Последва мощен натиск на Реал, който даде резултат в 36-ата минута. Отново Варан беше най-съобразителен след центриране от ъглов удар и с глава направи резултата 2:1 за гостите. До почивката Чичарито пропусна да направи аванса на своя тим още по-убедителен.

Втората част премина при тотално надмощие на столичани, които се забавляваха на терена и стигнаха до още два гола. В 52-ата минута Хавиер Ернадес беше точен от границата на наказателното поле, а в 75-ата Марсело от малък ъгъл оформи крайния резултат след спасяване на вратаря на Корнея.

В края на мача Карло Анчелоти пусна в игра двама от младите таланти в тима Медран и Раул Де Томас.

КОРНЕЯ - РЕАЛ МАДРИД 1:4