Базел продължава за Купата на Швейцария

Съперникът на Лудогорец в Шампионската лига Базел се класира с лекота за 1/4-финалите в турнира за Купата на Швейцария. Отборът на Пауло Соуса победи с 3:1 като гост втородивизионния Волен. Португалецът пусна повечето от резервите си, но те не го подведоха.

В 11-ата минута японецът Йоичиро Какитани откри резултата, но малко след това домакините изравниха от дузпа, реализирана от Мергим Брахими. Джовани Сио върна преднината на Базел в 41-ата минута, а в самия край на двуноя Бреел Емболо вкра и трети гол за гостите.

ВОЛЕН - БАЗЕЛ 1:3
0:1 Какитани (10)
1:1 Брахими (15)