Изпусната дузпа и невероятен пропуск лишиха Наполи от победа (видео)

Отборът на Наполи пропусна възможността да стигне до късен обрат при гостуването си на Аталанта в мач от деветия кръг на Серия "А". Нападателят на тима от Южна Италия - Гонсало Игуаин изравни за 1:1 в 86-ата минута, но пропусна да реализира дузпа в 92-ата, като така срещата завърши наравно. Преди това Херман Денис бе открил за домакините с първия си гол за сезона.

Освен това Хосе Кайехон от Наполи направи един от най-впечатляващите пропуски през сезона пред вратата, след като не успя да вкара от около метър от голлинията и прати топката над гредата.

През първата част на двубоя Наполи бе по-активният тим и можеше да открие резултата, но пропуски направиха Марек Хамшик и Игуаин. Втората част също започна с натиск на гостите, но домакините издебнаха своя момент, за да нанесат удар и в 58-ата минута Кристиан Раймонди центрира отлично към Денис, който с плонж откри резултата. Веднага след това дойде уникалният пропуск на Кайехон, който можеше да върне тима си доста по-рано в битката за победата.

В 84-ата минута Аталанта остана с човек по-малко, след като Лука Чигарини получи втори жълт картон. Две минути по-късно Наполи все пак успя да изравни. Резервата Лоренцо Инсиниие намери Игуаин в наказателното поле, който се обърна и с точен удар направи 1:1. В даденото от съдията продължение гостите получиха право да изпълнят дузпа след фаул на Гийермо Стендардо срещу Мертенс. Зад топката застана Игуаин, но не успя да вкара и така лиши тима си от важни три точки.

По този начин Наполи заема седмо място в класирането на Серия "А" с актив от 15 точки. Аталанта пък е на 16-о място с осем.