Рома се върна към победите и настигна Юве (видео)

Рома победи Чезена с 2:0 и се изравни с Ювентус на върха в класирането на Серия "А", след като "бианконерите" сензационно загубиха гостуването си на Дженоа с гол в последната минута. Двата тима имат по 22 точки и еднаква голова разлика (16:4), но Юве спечели прекия двубой с 3:2.

След разгрома от Байерн (Мюнхен) в Шампионската лига и разочароващото равенство срещу Сампдория, Рома нямаше право на грешка. Матия Дестро откри за "джалоросите" още в 9-ата минута, а в 81-ата Даниеле Де Роси успокои феновете на "Олимпико".

На вратата на Рома застана Лукаш Скорупски, а Матия Дестро започна в предни позиции на мястото на Франческо Тоти. В центъра на защитата си партнираха Давиде Астори и Костас Манолас, а Сейду Кейта се завърна в халфовата линия за сметка на Раджа Наинголан, който беше титуляр при нулевото равенство срещу Сампдория.

Чезена не можеше да разчита на наказаните Никола Леали и Емануеле Кашоне. Единственият чист нападател на гостите беше Милан Джурич.

Рома имаше възможност да открие резултата в самото начало на мача, но удар на Василис Торосидис беше блокиран. В 9-ата минута обаче защитата на Чезена капитулира. Торосидис подаде на Жервиньо, който напредна и поднесе топката на Дестро, а за тарана на домакините остана най-лесното.

Малко по-късно Дестро отново преодоля стража на гостите Федерико Алярди, но голът му беше отменен заради засада. Стражът на гостите спаси няколко опасни удара до почивката, а веднъж претенции на Хуан Итурбе за дузпа бяха подминати от рефера Дино Томази.

През второто полувреме Чезена заигра по-смело, а бранителят на Рома Астори се контузи и трябваше да отстъпи мястото си на Мапу Янга-Мбива. В 69-ата минута резервата Уго Алмейда остана непокрит в наказателното поле на Рома и стреля с глава, но топата мина на сантиметри от гредата.

Това беше най-чистото положение за гостите, които до края на мача отново бяха принудени да се бранят. Така се стигна до 81-ата минута, когато Алесандро ФЛоренци центрира от корнер, Янга-Мбива свали топката към Де Роси и той от няколко метра я заби под напречната греда.

В края на мача Наинголан стреля силно, но Алярди спаси, а след това Миралем Пянич пропусна да направи успеха на домакините класически.