Андерлехт допусна първа загуба в Белгия

Андерлехт показа, че още изживява драматичната загуба от Арсенал в Шампионската лига и допусна първо поражение в първенството на Белгия. Тимът от Брюксел отстъпи с 0:2 у дома от Стандард (Лиеж), който този сезон се представя много слабо. Гостите нанесоха своя удар в края на мача. В 80-ата минута Хорхе Тейшейра откри резултата, а в 89-ата Пол-Жозе М'Поку затвърди успеха на Стандард.

В другото дерби от 12-ия кръг Брюж и Гент завършиха 2:2. Даниел Миличевич откри за гостите, но с два гола на Том Де Сутер Брюж обърна резултата. Малко след почивката обаче домакините останаха с човек по-малко след червен картон на Оскар Дуарте и в 64-ата минута Рафиня донесе равенството на Гент.

В класирането води Андерлехт с 23 точки, пред Брюж с 21, а Гент и Ветерло имат по 20 пункта.

АНДЕРЛЕХТ - СТАНДАРД (ЛИЕЖ) 0:2
0:1 Тейшейра (80)
0:2 М'Поку (89)

БРЮЖ - ГЕНТ 2:2
0:1 Миличевич (13)
1:1 Де Сутер (33)
2:1 Де Сутер (44)
2:2 Рафиня (64)