Амкар "замрази" Ростов на дъното (видео)

С голове на Фегор Огуде и Александър Коломейцев във всяко от полувремената Амкар победи Ростов с 2:0 и взе глътка въздух след двете поредни загуби от Краснодар и Локомотив (Москва). Поражението пък остави го стите на предпоследното място с едва 5 точки.

Срещата на стадион "Звезда" се игра при много тежки условия, а температурата беше минус 10 градуса. Именно заради студеното време в Перм двубоят между Амкар и Динамо (Москва) от миналия кръг беше отложен, а това означаваше, че от последния официален мач на домакините бяха изминали цели три седмици.

Наставникът на Амкар Славолюб Муслин остави резерви и тримата българи в състава на "червено-черните". Георги Пеев се появи в игра още преди почивката на мястото на контузилия се Игор Пикушак, а Захари Сираков и Петър Занев изгледаха мача от пейката.

Амкар взе инициативата в първите минути и хубав изстрел на Пикушак профуча покрай гредата. Четвърт час след началото на мача домакините откриха резултата. Триково изпълнение на фаул завърши с удар на Томас Фибел, който Стипе Плетикоса отби, но право на главата на Огуде и той не сбърка.

Тимът от Перм продължи да атакува по-организирано и до почивката можеше да удвои преднината си, но шут на Александър Коломейцев беше блокиран, а после Огуде показа неточен мерник.

През второто полувреме Ростов заигра много по-офанзивно. Гостите се настаниха в половината на своя съперник и стигнаха до няколко много добри положения пред Роман Герус. В 54-ата минута Дмитрий Полоз стреля покрай вратата, а малко след това Герус спаси удар на Тимофей Калачов. Амкар отговори с перфектна контра, при която топката стигна до Пеев, но Виталий Дяков с шпагат зиби неговия изстрел. Повторенията показаха, че защитникът на Ростов е докоснал топката с ръка, но сигнал за дузпа не последва.

До края гостите направиха всичко по силите си, за да се доберат поне до равенството, но в 84-ата минута една изритана от вратаря Герус топка стигна до Коломейцев, който се откъсна от преследващия го Бащош и с плътен удар по диагонала затвърди победата на Амкар.