Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Съдийски гаф донесе точка на Емполи срещу Дженоа (видео)

В последен мач от 7-ия кръг в Серия "А" Дженоа и Емполи завършиха 1:1. Домакините поведоха с попадение на Андреа Бертолачи в 14-ата минута, но през второто полувреме Лоренцо Тонели изравни за новаците. Голът за тима от Тоскана трябваше да бъде отменен, защото след игра с глава на Масимо Макароне Тонели си помогна с ръка, но реферът Анджело Черварела не маркира нарушението и топката се озова във вратата на Матия Перин.

Дженоа започна със самочувствие и поведе в 14-ата минута. Дълъг пас от собствената половина беше овладян от Алесандро Матри, който се готвеше да нанесе удар, но в последния момент остави топката за връхлитащия Бертолачи и неговият мощен шут спря в мрежата. Не след дълго Мануел Пучарели можеше да изравни, но пропусна от чиста позиция. Ветеранът макароне също имаше шанс да се разпише, но ударът му с глава излезе в аут.

Томас Ринкон и Бертолачи бяха близо до втори гол за Дженоа в началото на второто полувреме, но постепенно Емполи взе иницитивата в търсене на изравняването. Макароне на два пъти пропусна да се възползва от хубави центрирания, а след него и резервата Максим Лестиен стреля неточно. Така се стигна до 78-ата минута и центрирането от корнер, след което Макароне отклони топката с глава, а Тонели я спря с ръка преди да я прати във вратата на "грифоните" за крайното 1:1.

В класирането Дженоа е на 10-о място с 9 точки, а Емполи има 7 точки и заема 13-а позиция.