Дебютен гол спаси "червените дяволи" от нов провал (видео+галерия)

Манчестър Юнайтед отново не успя да запише първа победа като гост под ръководството на Луис ван Гаал. В последен мач от 8-ия кръг на английската Висша лига "червените дяволи" стигнаха само до 2:2 при визитата си на Уест Бромич и пропуснаха да се настанят в Топ 4 на класирането. Юнайтед дори беше на път да регистрира трета загуба от началото на сезона, но дебютният гол на Дейли Блинд в 87-ата минута подели точките.

Радамел Фалкао остана на резервната скамейка на Юнайтед, а в отсъствието на Уейн Рууни в атака Луис ван Гаал заложи на Робин ван Перси, Анхел ди Мария и Аднан Янузай. В халфовата линия пък действаха Дейли Блинд, Андер Ерера и Хуан Мата.Уест Бромич - Манчестър Юнайтед 2:2

Уест Бромич стартира само с един чист нападател в лицето на Саидо Берахино.

За пореден път защитата на Манчестър Юнайтед допусна много грешки, от които домакините се възползваха. Още в 8-ата минута десният бек на Уест Бромич Андре Уиздъм напредна и центрира към Сесеньон, който от границата на наказателното поле заби топката под гредата - 1:0. След гола гостите взеха инициативата и притиснаха съперника в неговата половина, но Боаз Майхил спаси удар на Ди Мария, който получи перфектен пас от Блинд, а малко по-късно отново аржентинецът не успя да преодолее стража на "дроздовете".Уест Бромич - Манчестър Юнайтед 2:2

В 38-ата минута Ван Перси се измъкна до аутлинията, но вместо да подаде на Ди Мария, реши да завърши сам атаката и сбърка.

На почивката Ван Гаал смени инертния Ерера с Маруаин Фелаини, който още при първото си докосване до топката изравни. Белгийският национал овладя топката в наказателното поле, освободи си пространство за изстрел и с мощен шут опъна мрежата. Натискът на гостите продължи, но Майхил за пореден път отрази удар на Ди Мария.Уест Бромич - Манчестър Юнайтед 2:2

Юнайтед атакуваше с всички сили, но защитата на тима не внимаваше. В 66-ата минута Фил Джоунс остави непокрит Саидо Берахино и голмайсторът на нападателя на Уест Бромич остана сам срещу Давид де Хеа. Последва хладнокръвен изстрел в долния десен ъгъл и феновете на "Дъ Хоутърнс" отново ликуваха.

При този резултат в игра се появи и Радамел Фалкао, който веднага раздвижи нападението на "червените дяволи". В 71-ата минута той свали топката към Ван Перси, но холандецът уцели гредата. Уест Бромич - Манчестър Юнайтед 2:2

Все пак, финалният щурм на Юнайтед донесе на тима изравнителен гол. Той падна в 87-ата минута и бе дело на Дейли Блинд, който посрещна топката извън наказателното поле и успя да изнеанда Майхил.

В класирането Манчестър Юнайтед е на 6-о място, като има с 10 точки по-малко от водача Челси. Уест Бромич е 14-и.