Лион развинти Монпелие на "Жерлан" (видео)

Лион постигна впечатляваща победа с 5:1 над Монпелие в среща от 10-ия кръг на Лига 1, която се изигра на "Стад Жерлан". Това беше мач №6 за Лион без загуба, който се изкачи на четвъртата позиция във временното класиране в Лига 1.

Йоан Гуркюф откри в 36-ата минута с първия си гол за сезона, а 11 минути по-късно отбеляза и второто си попадение. Преди него гостите бяха съкрушени от Небил Фекир в 38-ата. Монпелие успя да върне един гол във втората част, но разгромът за Лион беше оформен в последните 10 минути, когато се разписаха и Лаказет и резерват Стид Малбранк.

Двубоят се изигра пред 35 688 зрители, с които беше отбелязан рекорд по посещаемост в шампионата. Общо 301 510 зрители са изгледали мачовете от десетия кръг. Най-посетен е бил двубоят ПСЖ - Ланс на "Стад дьо Франс" (70 785 зрители).