Каляри измъкна точка срещу десет от Сампдория

Отборът на Каляри се добра до равенство 2:2 в домакинството си на Сампдория от 7-ия кръг на Серия "А". Домакините губеха с 0:2 на полувремето след голове на Маноло Габиадини в 28-ата и Педро Обианг в 39-ата минута, но съумяха да стигнат до равенството през втората част, а за това помогна и червеният картон на защитника Фабрицио Качаторе, който извърши нарушение за дузпа в 59-ата минута, реализирана от Данило Авелар, а след това Марко Сау в 77-ата минута изравни за крайното 2:2.

Първото полувреме Сампдория бе по-добрият тим на терена и в 28-ата минута след центриране от фаул Маноло Габиадини бе намерен в наказателното поле и прати топката във вратата за 0:1. В 39-ата минута гостите удвоиха преднината си като Педро Обианг с далечен удар по земя не остави шансове на вратаря за 0:2.

Каляри обаче успя да се съвземе през второто полувреме и в 59-ата минута си спечели дузпа за нарушение на Фабрицио Качаторе срещу Виктор Ибарбо, а защитникът бе изгонен от игра. Данило Авелар пък бе точен от бялата точка за 1:2.

Останали с 10 човека на терена играчите на Самп трябваше предимно да се защитават, за да запазят крехката си преднина, но натискът на Каляри се оказа прекалено силен и в 77-ата минута Марко Сау се възползва от пас на Данило Авелар и направи 2:2.

Така Каляри спря серията от три поредни победи на Сампдория и събра актив от 5 точки, с които заема 15-ата позиция. Сампдория пък остава на 3-ата позиция с 15 точки.