Будучност не пощади Левски (галерия)

Левски записа трета загуба от началото на сезона в Адриатическата лига. Шампионите бяха надиграни от първенеца на Черна гора Будучност (Подгорица) със 75:92 в столичната зала "Универсиада". Победата бе четвърта поредна за гостите, които все още не познават вкуса на поражението в турнира. Близо 2000 зрители изгледаха срещата, а "сините" бяха подкрепяни безотказно от многобройна и гласовита агитка, която ги изпрати с аплодисменти.
След равностойни първи минути, гостите на два пъти се откъсваха напред в резултата, но Левски на два пъти ги настигаше - "сините" изоставаха с 13:11 в средата на частта. Будучност показа добра успеваемост в стрелбата и остана начело до края на първата четвърт, като дори поведе с осем точки - 21:13, но българите завършиха силно и губеха само с 27:25 след 10 минути.
Будучност не пощади Левски
Черногорците започнаха втората четвърт със серия от 12-4 и за първи път в двубоя поведоха с двуцифрен аванс - 39:29, след което не изпуснаха инициативата, въпреки дисквалификацията на един от основните си играчи Чедомир Витковац. Тежкото крило бе изгонен от съдията Илия Белошевич за постоянно оспорване на решенията на реферите. На почивката Будучност бе напред с 53:39.
Левски започна второто полувреме с няколко поредни хаотични нападения, а Будучност се възползва от грешките на българите и бързо поведе с 20 точки - 61:41 след 23 минути игра. Черногорците показаха отлична организация, а също така спечелиха борбата под противниковия кош в тази част и след 30 минути водеха със 79:59.
В заключителната част на двубоя нищо не се промени - Будучност остана начело с комфортна разлика, а и двамата треньори дадоха шанс за изява на всичките си баскетболисти, а за гостите в игра се появи дори 16-годишният Огнен Чарапич. Крайният резултат в "Универсиада" бе 92:75 в ползан а гостите.

Милян Пупович бе най-резултатен за Левски с 16 точки, а Павлин Иванов завърши с 13 в двубоя срещу бившия си клуб.

Боян Суботич наниза 18 за Будучност, Суад Шехович добави 17, а Джей Ар Рейнълдс вкара 14.

Следващият мач на Левски е гостуване на унгарския шампион Солнок.