Лил се издъни като домакин

Отборът на Лил записа неочаквана загуба като домакин от последния в класирането Гинган в мач от десетия кръг на Лига 1. "Кучетата" бяха надиграни с 1:2, след като секунди преди почивката Клаудио Бовю откри с глава, а в средата на втората част Рони Шварц удвои. Швейцарецът бе изведен сам срещу вратаря и хладнокръвно удвои.

Лил успя да намали чрез Рио Мавуба в 79-ата минута, а четири минути преди края на мача остана с човек повече, тъй като Бенжамен Ангуа получи директен червен картон. Въпреки това гостите от Бретан успяха да задържат преднината си и да се поздравят с неочакван успех.

Лил остава с 15 точки и в момента е на седмо място, докато Гинган вече не е на дъното и заема 18-о място с девет точки.

Бастия се поздрави с важна победа при визитата си на Ница, благодарение на попадения на Флойд Айте в 51-ата минута. Бившият играч на Реймс се възползва от грешка на ветерана Сюлейман Диавара, който не успя да изчисти една топка и остави крилото сам срещу вратаря Муе Асен. Ница е на 12-о място с 14 точки, докато корсиканците вече са 16-и с десет.

Нант и Реймс завършиха 1:1, след голове на Йоан Одел за домакините и Диего Ригонато за гостите. Метц и Рен пък не успя да си вкарат гол и също завършиха наравно - 0:0.