"Сан Мамес" отново посърна

Отборът на Атлетик Билбао отново разочарова с представянето си в Примера след домакинско 1:1 със Селта в среща от осмия кръг. Ариц Адурис отбеляза ранен гол от спорна дузпа в шестата минута, но Нолито изравни (72). Баските остават само с една победа в Ла Лига и само голова разлика ги вдигна над зоната на изпадащите.

Ернесто Валверде реши да даде по-офанзивни функции на Оскар де Маркос, поставяйки го зад нападателя, където по традиция от началото на сезона действа Бенят Ечеберия. Гостите от Виго се подредиха в традиционната си 4-3-3.

В четвъртата минута Де Маркос беше близо до попадение след пас на Микел Рико, но топката се отклони и излезе в корнер. В следващата минута съдията Фернандес Борбалан назначи дузпа за баските. Андони Ираола центрира отдясно, Де Маркос стреля с глава на първата топката, след което топката се удари в ръката на Сержи Гомес, който обаче беше с гръб, а ръка сякаш беше долепена до тялото. Спорната дузпа донесе голова преднина на Атлетик, след като Ариц Адурис беше точен от 11-те метра.

В десетата минута отново Де Маркос беше замесен в острата атака, но топката не стигна до вратата. Подобно нещо се случи и в 15-ата минута, като Сержи Гомес се намеси. "Лъвовете" прилагаха нужната скорост на своите нападения и защитата на галиския съперник страдаше.

В 23-ата Серхио Алварес направи впечатляващо спасяване след хубав удар на Адурис. Минута по-късно топката беше в мрежата на "небесносините", но попадението не беше зачетено. Съдията посочи аут, но на повторенията се видя, че топката не напуска терена. Във втората част на полувремето момчетата на Едуардо Берисо заиграха по-агресивно. В 37-ата Фабиан Ореяна се озова на чудесна позиция, но след засада.

В 47-ата Адурис пак вкара топката в мрежата, но при вдигнат флаг за засада. В 65-ата Ариц пропиля страхотно положение, което сякаш нямаше как да бъде изпуснато. Баският стрелец контролираше топката пред вратаря и при почти празна врата стреля извън целта. В 72-ата Селта успя да изравни. Една от водещите фигури на гостите от "Балаидос" Нолито отбеляза гол в стил "Тиери Анри". До края Атлетик не успя да стигне до победата, а можеше и да загуби.

Снимки: El Correo