Крахът застигна с пълна сила и младежите на Испания (видео)

Залезът на испанското надмощие в света на футбола продължава с пълна сила. След като мъжкият отбор на Ла Роха загуби безславно короната си на Мондиал 2014, дойде ред и на младежката формация (до 21 години) да отстъпи от трона си. Възпитаниците на Алберт Селадес не успяха да се класират на Европейското първенство през 2015 година и така няма да имат шанса да защитат титлата си. На всичко отгоре Ла Рохита няма да играе и на Олимпиадата в Рио де Жанейро.

Испанците загубиха с 1:2 от Сърбия снощи в ключов мач за класиране на Евро 2015, игран в андалуския град Кадис. В състава на иберийците личаха имената на звезди като Иско, Жерард Деулофеу, Мунир Ел Хадади и Икер Муниаин, което направи поражението още по-болезнено. Саул Нигес си отбеляза нелеп автогол в 31-ата минута, след като засече ниско центриране отляво.

Надмощието на Испания по стара традиция се изразяваше в териториално надмощие. Гостите пък разчитаха на бойки действия в защита и здрави единоборства. Опитите на Иско се ограничиха с няколко далечни удара. Сержи Роберто съживи 17 хиляди по трибуните на "Рамон де Каранса" с изравнителен гол в 91-ата минута. Той съумя доста щастливо да промуши топката между куп крака и тя се озова в далечния ъгъл на вратаря.

В 92-ата минута Мунир Ел Хадади беше на косъм от победен гол, но стреля в краката на вратаря. В ответната атака балканците реализираха втори гол чрез Костич след скоростна контра и удар в далечния ъгъл на вратаря Кепа.

Така Испания приключи в най-неприятния момент своята серия от 35 мача без поражение. Иберийците са носители на европейския трофей от последните две издания, но сега ще наблюдават турнира по телевизията.

Състав на Испания: Кепа; Манкийо, Сержи Гомес, Муниеса (70 - Оливер Торес), Гая; Саул, Сержи Роберто, Иско, Деулофеу (64 - Сарабия); Мунир, Муниаин (56 - Сандро)

Ето кои се класираха за Евро 2015, което ще проведе в Чехия: Чехия, Дания, Англия, Германия, Италия, Португалия, Сърбия, Швеция.

Снимки: Getty Images/Guliver