Лаказет размаза Лил с хеттрик

Отборът на Лион разби с 3:0 Лил в мач от деветия кръг на Лига 1. Хеттрик за "хлапетата" отбеляза нападателят Александре Лаказет. Тимът на Юбер Фурние превъзхождаше съперника и заслужено се поздрави с класически успех.

Резултатът бе открит в 39-ата минута, когато Набил Фекир изведе Лаказет зад защитата на "кучетата" и той реализира сам срещу вратаря. Точно преди последния съдийски сигнал за първата част нападателят удвои с глава след центриране от фаул на Йоан Гуркюф.

През втората част Лил тръгна малко по-активно напред, но се задоволи само с няколко далечни удари, които не застрашиха Антони Лопеш. В края на мача пък Лион стигна до трети гол. Резервата Клинтън Н'Жие изведе на отлична позиция Лаказет, който премина защитник на Лил и вкара третото си попадение в двубоя.

Така Лион събра 14 точки в подреждането на Лига 1 - толкова, колкото имат общо седем отбора в класирането. За момента "хлапетата" заемат шеста позиция. Лил пък има 15 и е на трето място.