Академик (Свищов) спря Спартак (Плевен) пред погледа на Трифон Иванов

Спартак (Плевен) загуби първите точки от началото на сезона в Северозападната В група. Лидерът на първенството завърши 0:0 в Свищов срещу местния Академик в среща от 8-ия кръг. Сред 400-те зрители на стадиона бе и легендата Трифон Иванов, който е председател на Зоналния съвет на БФС – Велико Търново.

Съперниците изиграха слаб мач, в който никой не взе превес. Домакините отправиха удари чрез Русев, Тафраджийски и Ивайло Тодоров, но мрежата на плевенския страж Антонов остана „суха“. Гостите само веднъж застрашиха съперика, чрез Любомир Тодоров, но завършекът бе ялов. В средата на второто полувреме „студентите“ поискаха дузпа за нарушение срещу Тафраджийски. В 70-ата минута пък гостите останаха с футболист по-малко заради втори жълт и червен картон на Григоров.