БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Лукойл Академик спечели Купата на Стара Загора

Баскетболният вицешампион на България Лукойл Академик (София) спечели турнира за Купата на Стара Загора, след като триумфира и в трите си срещи от надпреварата. Днес в последния си сблъсък от турнира "студентите" се наложиха над Ямбол с 80:75 точки.

Така след победите над Рилски спортист (90:86) и Берое (80:72) вицешампионите завършват на първо място в турнира.

Най-резултатен за победителите беше Тери Смит със 17 точки. Александър Груев, който изигра поредния си силен двубой за Лукойл, записа 15 точки и 4 асистенции. С "дабъл-дабъл" се отличи Килиан Ларсен - 13 точки и 10 борби.

За тима на Юлиян Радионов Тони Бърнас реализира 17 точки, Костадин Маршавелски наниза 16 точки и взе 15 борби, а Тайлър Лейзър приключи с 15 точки.