Борусия смаза Андерлехт в Белгия (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) разби с 3:0 като гост Андерлехт в мач от Група "D" на Шампионската лига. Германците нямаха никакви проблеми с белгийския си съперник и след два гола на Адриан Рамос и един на Чиро Имобиле записаха втора поредна победа в надпреварата.

Резултатът бе открит още в третата минута на мача, след като Шинджи Кагава изведе елегантно Имбоиле зад защитата и италианеца без проблеми откри. До края на полувремето Борусия можеше да отбележи втори гол, но Пиер-Емерик Обамеянг пропусна.

През втората част германците продължиха с тоталния си натиск и в крайна сметка превъзходството им бе материализирано с два гола на резервата Рамос. Първо в 69-ата минута колумбиецът засече отлично центриране на Лукаш Пишчек, а десетина минути по-късно Кагава намери нападателя, който направи резултата класически с хубав удар.

По този начин Борусия събра шест точки и е водач в групата. Андерлехт пък остава с една точка на четвърто място. Втори в подреждането с актив от три е Арсенал, който победи с 4:1 Галатасарай, а турците, подобно на белгийците, са с една.

Андерлехт - Борусия Дортмунд 0:3
0:1 Имобиле (4)
0:2 Рамос (69)
0:3 Рамос (79)