България видя как се бутат големите: в мега-спектакъл съдия лиши Лудогорец от велико постижение срещу Реал (видео)

Отборът на Лудогорец изигра голям мач срещу Реал Мадрид. Българският шампион загуби от галактическия тим с 1:2 в двубой от груповата фаза на ШЛ, но за пореден път остави ярка следа с представянето си.

Цяла България видя как съдиите бутат големите клубове. Съдията даде две дузпи за гостите, като втората бе несъществуваща. Освен това главният рефер през цялата среща подпираше гостите.

Като изключим една ситуация, през другото време арбитърът отсъди всички спорни положения в полза на актуалния носител на Шампионската лига.

Попадението за българите бе дело на Марселиньо в 7-ата минута. За Реал се разписаха Роналдо в 22-ата от дузпа и Бензема в 78-ата минута.

Иначе възпитаниците на Георги Дерменджиев за втори път изумиха футболна Европа със силното си представяне. В голяма част от мача българският тим игра като равен с равен с най-успешният клуб в света.

Българите умело се бранеха и използваха всеки удобен случай да атакуват. Дори се стигаше до ситуации, при които бранителите на Реал изпадаха в паника и чистеха топката, където им видят очите.

В атака Лудогорец се разгръщаше доста добре. Именно това позволи на "зелените" да сътворят няколко сериозни опасности. Естествено, липсваше още малко класа при завършващия пас. Имаше идеални моменти, от които Лудогорец можеше да се възползва, ако главата на футболистите бе горе и обръщаха на време играта, казано на футболен език.

Мачът стартира с мощни атаки към двете врати и още от първата минута феновете останаха без дъх. Първото попадение реализира Марселиньо в 7-ата минута. Бразилецът се разписа с глава след центриране от корнер.

В 11-ата минута Йордан Минев събори Чичарито в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Роналдо, който стреля в десния ъгъл, но Владислав Стоянов показа висока класа и спаси.

В 22-ата минута главният съдия отсъди втора дузпа за гостите, която бе скандална. Явно бе решил да свири докато "белия балет" не вкара. Роналдо се просна в наказателното поле и без да има съприкосновение с футболист на "орлите" шотландецът посочи бялата точка. Този път португалецът бе точен - 1:1.

Въпреки всичко съдийският произвол не отряза крилете на българите. В 30-ата минута шампионите имаха отлична възможност да отбележат втори гол. Михаил Александров излезе на чиста позиция и стреля, но Икер Касийяс спаси.

Преди това Моци отправи опасен изстрел с глава след центриране на Фабио Ешпиньо, но румънецът не намери целта.

В 42-ата минута Чичарито, за радост на българите, не успя да уцели вратата от десетина метра.

В самия край на първата част Марселиньо изведе Роман Безяк сам срещу вратаря. Нападателят го преодоля и прати кълбото в мрежата. Голът обаче не бе зачетен заради засада.

Втората част започна с инфарктна ситуация пред вратата на домакините. Роналдо влезе в наказателното поле, излъга Жуниор Кайсара и шутира на метър от страничната греда.

В 52-ата минута Гарет Бейл стреля опасно с глава след центриране на Иско. Стоянов обаче бе заел добра позиция и предотврати чист гол.

Три минути по-късно Лудогорец даде своя отговор. Ешпиньо отправи топовен шут отдалеч, който затрудни максимално Касийяс.

В следващата минута Реал сътвори убийствена атака и само късметът спаси "зелените", след като Чичарито не успя да засечи от два метра.

В 66-ата минута след добра атака Марселиньо напредна и отправи фалцов удар по диагонала, но стражът на "белите" изби в корнер.

Две минути по-късно Йордан Минев изчисти от голлинията удар на Роналдо.

Така се стигна до 78-ата минута, когато Карим Бензема вкара втори гол. Нападателят се разписа на празна врата след центриране на Марсело. При попадението Александър Александров не се намеси по най-добрия начин. При ситуацията обаче остана сериозно съмнение за нарушение срещу бранителя на Лудогорец.

В 83-ата минута Вирджил Мисиджан бе съборен в наказателното поле, но реферът си затвори очите, въпреки че положението отново бе доста спорно.

Малко по-късно арбитърът спря голова атака на българския шампион като отсъди несъществуваща засада.

В минутите до края на двубоя двата тима си размениха по още едно голово положение, но попадение така и не падна, и резултатът остана непроменен.

40 хиляди фенове на "Васил Левски" останаха впечатлени от играта на Лудогорец и изпратиха футболистите с бурни аплодисменти.