Куриозен гол реши горещото дерби на Генуа - Сампдория ликува (видео)

Отборът на Сампдория спечели с 1:0 горещото градско дерби срещу Дженоа от 5-ия кръг на Серия "А" и продължава с отличното си представяне от началото на сезона. "Сините" записаха третия си успех за кампанията и все още нямат загуба в актива си. Мачът днес пък бе решен от куриозен гол на Маноло Габиадини от фаул в 75-ата минута.

Двата тима направиха доста вълнуващ двубой, макар и без особено много положения пред двете врати. Символичните домакини от Дженоа имаха леко игрово предимство и създадоха някои интересни ситуации пропиляни от Маурисио Пинийя, Юрай Кучка и Диего Пероти, но и гостите имаха своите шансове чрез Едер и Габиадини.

Въпреки това изглеждаше, че срещата върви към нулево реми, когато в 75-ата минута почти от тъча Маноло Габиадини центрира коварно от фаул и топката без да бъде докосната от никой в наказателното поле тупна и влезе във вратата на Матия Перин за 0:1.

След това Дженоа опита да се върне в мача, но нападателите на домакините така и не успяха да поразят вратата на съперника и трябваше да се примирят със загубата.

Така Сампдория продължава да държи третото място в класирането с 11 точки и диша във врата на лидерите Ювентус и Рома. Дженоа пък се намира на 10-ата позиция с 5 точки в актива си.