Кошмар за Интер! Последният разкъса "нерадзурите" на "Меаца" (видео + галерия)

Тимът на Интер претърпя шокиращо поражение с 1:4 от последния в класирането Каляри на своя стадион "Джузепе Меаца" в мач от 5-ия кръг на Серия "А". Точни за тима на Зденек Земан бяха Марко Сау (10) и Албин Екдал (29, 34, 44), а Пабло Освалдо (18) реализира единственото попадение за Интер. В 27-ата минута червен картон получи Юто Нагатомо, който бе капитан на Интер в този мач в отсъствието на Андреа Ранокия. През първото полувреме гостите от Сардиния пропуснаха и дузпа.

Играчите на Каляри изненадващо излязоха напред в резултата още в 10-ата минута. Японският бек на "нерадзурите" Юто Нагатомо не се намеси добре след дълъг пас на Андреа Косу и поднесе топката на тепсия на Марко Сау, който с безпощаден шут опъна мрежата зад Самир Ханданович.

Отговорът на Интер бе мигновен и още в 11-ата минута Родриго Паласио получи отличен шанс да изравни, но не успя да преодолее вратаря Алесио Краньо. Изравняването на резултата все пак не закъсня и дойде в 18-ата минута, когато Освалдо на празна врата насочи топката в мрежата след асистенция на Паласио и неориентирана игра на отбраната на Каляри.

От този момент обаче мачът се превърна в истински кошмар за "черно-сините" от Милано. Първо, в 27-ата минута Нагатомо получи жълт картон за грубо нарушение срещу Косу. Само две минути по-рано японецът бе получил първото си официално предупреждение в двубоя и това означаваше червен картон за него още в средата на първото полувреме.

Каляри се възползва веднага от ситуацията и още в 29-ата минута шведският халф Албин Екдал направи резултата 1:2 с удар отблизо, след като словенският вратар на домакините Самир Ханданович бе парирал удар на играч на гостите, но отбраната на Интер не успя да избие топката далеч от вратата при последвалото разбъркване.

Интер - Каляри 1:4 В 34-ата минута нещата придобиха катастрофални измерения за "нерадзурите". Виктор Ибарбо проби отдясно с лекота и подаде не непкрития Екдал, който бе оставен сам на празна врата и реализира за 1:3.

Това обаче далеч не бе всичко интересно през първото полувреме. В 42-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа, след като съдията Лука Банти прецени, че опитният сръбски защитник Неманя Видич е съборил в наказателното поле на Интер Марко Сау. Решението на Банти изглеждаше доста спорно, но така или иначе Ханданович спаси удара на Косу от бялата точка. Така Каляри пропусна златна възможност за 1:4, но в 44-ата минута Екдал оформи своя хеттрик и авансът на Каляри действително стана три гола. До попадението се стигна след поредното разбъркване пред вратата на миланци, при което защитата на домакините отново не действаше както трябва.

Междувременно, в края на първата част бразилският ляв халф-бек на Интер Додо получи травма и бе сменен от Данило Д'Амброзио.

Седем минути след почивката Освалдо изпрати топката в мрежата зад Краньо, но аржентинският нападател с италиански паспорт се намираше в положение на засада и голът не бе зачетен. През второто полувреме възпитаниците на Зденек Земан не се затвориха и можеха да отбележат пети гол. В 69-ата минута току-що влезлият в игра на мястото на Виктор Ибарбо Диего Фариас пропусна превъзходен шанс за 1:5.

Интер - Каляри 1:4 Като цяло през втората част мачът се доиграваше и Каляри без проблеми задържа отличния резултат и със събраните 4 точки се отлепи от последното място, изкачвайки се на 13-а позиция. Интер е четвърти с 8 точки, на 7 зад лидерите Ювентус и Рома. Играчите на Валтер Мадзари претърпяха днес първа загуба в Серия "А" за сезона.