Рилски спортист се разправи и с Лукойл Академик

Отборът на Рилски спортист (Самоков) спечели приятелския турнир „Самел 90”, след като тази вечер момчетата на Росен Барчовски се наложиха над вицешампиона на Бългрия – Лукойл Академик с 90:78 във финала на надпреварата.

Най-резултатен за победителите беше Върнан Тейлър с 24 точки, Йордан Бозов приключи с 14 токи, а Йън Чайлс и Дарин Иванов вкараха по 13 точки.

Чарлс Томас вкара 17 точкиза „студентите”, а Килиън Ларсън добави 16 точки.

Баскетболистите на домакините започнаха по-добре двубоя и след отлична игра в защита и безупречно нападение, Рилски спортист имаше двуцифрен аванс – 16:5 след точно пет минути игра. Наказателната акция на самоковци продължи от тройката след точни стрелби на Тейлър и Георгиев, а до края на частта играчите на Лукойл Академик не успяха да се оттърсят от шока и след десет минути резултата бе 28:9.

През вторите десет минути самоковци продължиха да стоят по-добре на терена и спокойно поддържаха аванса си, като бяха допълнително улеснени и от поредицата от грешки на съперника, което доведе и до увеличаване на разликата в резултата – 50:27.

През второто полувреме „студентите” опитаха всичко, за да намалят изоставането си и да се върнат в мача, но опитите им се разбиваха в добре организираната защита на Рилски спортист. Едва в края на двубоя момчетата на Йовица Арсич получиха шанс да стопят пасива си до 12 точки, но времето не стигна за повече и последния съдийски сигнал прозвуча при 90:78 в полза на Рилецо.