Дъжд от голове на "Сан Паоло" (видео)

Наполи и Палермо завършиха 3:3 в голово шоу на "Сан Паоло" от 4-ия кръг в Серия А. Домаканите на два пъти повеждаха в резултата, но авансът им биваше стопяван от гостите от Сицилия, в чийто състав отново не видяхме в игра Ивайло Чочев.

Двубоят започна отлично за домакините, които откриха още във втората минута чрез Калиду Кулибали, който се разписа след изпълнен от Кайехон ъглов удар. Наполи продължи да играе много активно и девет минути по-късно резултатът на "Сан Паоло" беше удвоен. След взаимодействие с Марек Хамшик Дуван Сапата направи 2:0. Четири минути по-късно Сапата отново ке озова в добра позиция, но този път вратарят Стефано Сорентино спаси.

Комфортният аванс сякаш успокои играчите на Наполи, които позволиха на Палермо да вземе инициативата. В 18-ата минута Андреа Белоти се извиси над всички в наказателното поле след изпълнение на ъглов удар и намали. Само шест минути по-късно Михаел Морганела проби в наказателното поле, увлече със себе си двама бранители на Наполи, след което върна назад към Франко Васкес и и аржентинецът не сгреши - 2:2 в 24-ата минута. Домакините реагираха и успяха да си върнат контрола над топката, а в самия край на полувремето и аванса. Гаргано намери Кайехон в наказателното поле, нападателят обработи в движение топката и с хубав удар опъна мрежата зад Сорентино - 3:2 за Наполи.

Така домакините взеха важно психологическо предимство срещу гостите преди почивката, но всичко в този мач тепърва предстоеше да се решава. Втората част започна без нито една смяна и в двата състава. И двата тима продължиха да играят офанзивно. Първата възможност беше за Наполи. Хамшик стреля отдалеч, но неточно.

Последва блестяща намеса на Сорентино след удар на Сапата. Четвърт час след подновяването на играта равенството беше възстановено от Белоти, който вкара втория си гол в мача, след като завърши страхотна атака на тима си, започната от Паоло Дибала, който го изведе сам пред вратаря Рафаел Кабрал.
Треньорът на Наполи Рафаел Бенитес реагира като пусна в игра най-опасния си нападател Гонсало Игуаин, който замени Сапата. Играта се пренесе в половината на Палермо, но до нов гол не се стигна, въпреки напрегнатите последни минути за защитата на Палермо.

Napoli 3-3 Palermo All Goals 24/9/2014 by yarigavideo