Малуда дебютира с победа за Метц

Бившият френски национал Флоран Малуда се завърна с победа във френския футбол. Ветеранът бе титуляр за новия си тим Метц при победата с 3:1 над Бастия в мач от шестия кръг на Лига 1. Халфът остана на терена до 82-ата минута, когато бе заменен от Ахмед Каши. Автори на попаденията за домакините бяха Сергей Криветц, Гуидо Милан и Хуан Фалкон. За корсиканците почетното попадение бе дело на Флойд Айте. Успехът прати Метц на девето място с осем точки, докато Бастия е с шест на 17-а позиция.

Реймс изненада Лориен и го надигра с 1:0 като гост. Победното попадение бе дело на Бенжамен Муканджо в средата на второто полувреме. Така Реймс вече има седем точки - колкото и Лориен.

Нант победи с 2:1 Ница, благодарение на попадения на Папи Джилободжи и Итай Шехтер. За "орлетата" намали Жордан Амави, но това не бе достатъчно за тима на Клод Пюел. Нант е пети с десет точки, а Ница 15-и с три по-малко.