Хофе прати Щутгарт на дъното (видео)

Отборът на Хофенхайм победи с 2:0 като гост Щутгарт в мач от четвъртия кръг на Бундеслигата и отново показа, че се намира в отлична форма от началото на новия сезон в германския шампионат. Бившият тим на Красимир Балъков пък е в сериозна криза и е на последно място в подреждането.

Резултатът бе открит от Антони Модест още в 15-ата минута. Французинът се възползва от центриране на Себастиан Руди и с глава даде преднина на тима си. Домакините опитаха да стигнат до равенство до края на полувремето, но атаките им не пожънаха успех.

След почивката нещата на терена не се промениха много и яловият натиск на Щутгарт продължи. В края на мача пък гостите нанесоха решителен удар, с което сложиха точка на спора. Кевин Фоланд изведе Тарик Елиунуси на чиста позиция. Първият удар бе пасен от вратаря Свен Улрайх, но при добавката норвежкият национал бе точен за крайното 0:2.

Така Хофенхайм поделя лидерската позиция с Падерборн и Байерн (Мюнхен). Трите тима имат по осем точки след първите си четири мача. Щутгарт пък остава на дъното с една единствена точка.