Майнц с първа победа, Неделев пак без ангажимент

Отборът на Майнц 05 изкова първа победа с 3:1 при гостуването си на Херта (Берлин) в двубой от третия кръг на Бундеслигата. Шинджи Оказаки (36 и 90), Сами Алагуи (70) зарадваха гостите от "Кофас Арена". Рони беше точен от дузпа за столичани в 86-ата минута. Българинът Тодор Неделев отново остана извън групата на "05".

Японската звезда на гостите Оказаки отново беше основното оръжие в атака. В 36-ата минута той се възползва от хубав пас на друг азиатец - Коо Жа-Чеол. Берлинчани нагледно диктуваха ритъма на играта, владееха топката и като цяло отправиха цели 17 удара. Със сериозни пропуски се отличи Юлиан Шийбер.

Вторият удар в тила на Херта дойде в средата на второто полувреме. Бившият техен футболист Сами Алагуи се разписа от два метра след центриране на втора греда от костариканеца Жуниор Диас. В 86-ата Рони отбеляза от дузпа за игра с ръка на Нико Бунгерт. В 90-ата Оказаки затвърди победа на Майнц - 1:3.

Снимки: Getty Images/Guliver